🏠 Skrze→
Vize→Jihlava

Náměstí Svobody

Nepřehledný prostor s dominující křižovatkou se může opět stát plnohodnotným náměstím. Silnice s nájezdy lze zredukovat a náměstí vrátit jeho původní roli místa setkávání. Nový výstavní pavilon s kavárnou před Domem kultury doplní a oživí prostor náměstí. Dům kultury získá důstojné prostranství vhodné pro pořádání venkovních kulturních aktivit.

Náměstí Svobody, vize
Náměstí Svobody, původní
Vstupu do centra Berouna, půdorys

Městská třída Vrchlického

Vrchlického třída má potenciál stát se městským prostorem se stromořadím a hřišti. Cílem vize je najít nenákladné řešení, které ulici promění a zpříjemní. Kruhový objezd je upraven tak, aby se zde mohli bezpečně pohybovat lidé na kole. Cyklopruhy jsou vedeny podél celé městské třídy. Prostor před nemocnicí je doplněn o nové stromořadí a do lineárního parku směrem do centra jsou vložena dětská a sportovní hřiště.

Městská třída Vrchlického, vize
Městská třída Vrchlického, původní
Vstupu do centra Berouna, půdorys

Promenáda Jana Masaryka

Ulice Jana Masaryka má potenciál stát se živelnou promenádou nabízející prostor pro sportovní aktivity středoškoláků jako je stolní tenis, skatování či parkour. Stačí jen minimální zásah – zrušení parkovacích míst, zákaz vjezdu aut mimo zásobování a malba na asfalt. Vznikne pulzující a zároveň bezpečné místo, kde budou rády trávit volný čas nejen vaše děti, ale i vy.

Promenáda Jana Masaryka, vize
Promenáda Jana Masaryka, původní
Vstupu do centra Berouna, půdorys